Basen Eritme Yöntemleri

Basenden Zayıflatan Hareketler

Toplum olarak bayanların birçoğunun basenlerinde fazlalıklar olduğundan basen eritmeye yönelik hareketler yapmaktadır. Basenlerini eritmek isteyenler ilk olarak herkesin bildiği gibi yürüyüş yaparak başlayabilirler. Basenleri eritmek için en etkili spor yürüyüştür.
 
Yürüyüş Yapmanın Faydaları Nelerdir?
Yürüyüş yapmak basen başta olmak üzere bütün fazlalıklardan kurtulmanıza yardımcı olur. Daha düzgün ve fit bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur.

  • Yürüyüş yaparak daha enerjik ve sağlıklı olmanızı sağlayabilirsiniz.
  • Yürüyüş yapmak kan basıncını düzenlemektedir. Böylelikle birçok hastalıktan korunabilirsiniz.
  •  Yürüyüş yapmanın faydalarından biri de sindirimi kolaylaştırmasıdır.

Basenden Zayıflatan Hareketler Nelerdir?
Basen sorunlarının en etkili çözümlerinden biri squat hareketi yapmaktır. Bu hareketi yaparak hem basenlerinizi eritebilir hem de kalçanızın kalkmasını sağlayabilirsiniz. İlk yaptığınız zaman fazla zorlamayın kendinizi yapabildiğiniz kadar yapın. Her gün 5’er fazla yaparak istediğiniz kadar yapabilirsiniz. Sonrasında soğuma hareketleri yapmayı ihmal etmeyin. Kas ağrılarınızı ez az şekilde hissetmenize yardımcı olur.
 
Diğer etkili basen eritme hareketlerinden biri de köprü hareketi yapmaktır. Bu hareketi yaparken önce sırt üstü uzanın daha sonra bacaklarınızı kırarak paralel bir şekilde karnınıza doğru çekin. Kalçanızı ve bacaklarınızı iyice çekerek kalçanızı yukarı doğru kaldırın. Bu hareketi yaparken dahi yandığınızı hissedeceksiniz. Eğer bir hareketi yaparken yanma hissediyorsanız bu o bölgenin çalıştığını gösterir.

Basen eritme hareketlerinde yapabileceğiniz bir diğer harekette sandalye yardımı ile yapabileceğiniz harekettir. Bu hareketi yaparken dik bir şekilde durmaya ve aşağı inerken nefes alıp, yukarı çıkarken nefes vermeye özen gösterin. Belinizi fazla zorlamamak için kalçanızı iyice sıkmanız gerekecektir. Kalçanızı sıkabildiğiniz kadar sıkın. Böylelikle belinize fazla yük binmeyecek ve hareketi yaparken olası bir bel incinme problemi ile karşı karşıya kalma durumundan kurtulacaksınız.

 


2 Yorum
  1. alp

    Sitenizi beğenerek takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. En çok ilgimi çeken konuda göbek eritme. umarım o konuda farklı makaleler paylaşırsınız.

  2. musa

    Yapabiliyorsanız bu hareketleri mutlaka tek günde yapsanız çok iyi oluyor. eşim hiç aksatmadan uyguladı 3 cm inceldi..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir