Göbek Eritme Yöntemleri

Göbek Eritme Hareketleri

Göbek nasıl eritilir sorusuna aranan cevap hep aynı olmakla birlikte her zaman daha fazla alternatif aranmaktadır. Genel olarak daha kolay yöntemlerin istendiği göbek eritme yöntemleri arasında en çok kullanılan göbek eritme hareketleri Ebru Şallı tarafından da sıklıkla üretilen pilates ve benzeri hareketlerdir.

Göbek Eritme Hareketleri – Ebru Şallı

Göbek eritme hareketleri, Ebru Şallı tarafından tavsiye edilen hareketler oldukça büyük başarı sağlamakta ve kısa sürede karın bölgesinde düzleşmeye ve yağ tabakasının azalmasına neden olmaktadır.

Göbek eritme hareketleri resimli olarak pek çok farklı internet sitesinde yer alabilmektedir. Ebru Şallı’ya ait özellikle pilates hareketleri oldukça kolay uygulanabilen ve disiplinli şekilde yapıldığı takdirde kısa sürede sonuç veren hareketlerdir.

Göbek Eritme Yöntemi Olarak Pilates

Göbek eritme yöntemleri arasında yer alan pilates hareketleri günde sadece 10 dakika vakit ayırarak düzenli olarak yapıldığı takdirde oldukça faydalı sonuç sağlayacaktır. Bu hareketlerin ilki sırt üstü yere uzanarak ve dizleri 90 derece açıyla büküp havaya kaldırarak yapılmaktadır. Ellerin enseye konduğu ve dirseklerin açık tutulduğu bu harekette, omuz ve dizler yavaş yavaş birbirine yaklaştırılır ve uzaklaştırılır. Bir günde toplam 15 kere yapılacak olan bu hareket direk karın bölgesinin çalışmasına sebep olan oldukça faydalı bir harekettir.

gobek-eritme-hareketleri-ebru-salli-evde-gobek-eritme-gobek-nasil-eritilir

Göbek eritme hareketleri resimli olarak kullanabileceğimiz bir diğer hareket de özellikle göbekteki yağların yakılmasını sağlamakta ve sırt üstü uzanarak başlanmaktadır. Eller enseye konularak başı destekler ve dirsekler sonuna kadar açık tutulur. Bacaklar ileri doğru uzatılır ve nefes alıp verdikçe baş ve dizler birbirine yaklaştırılır ve uzaklaştırılır. 15 kez tekrarlanması gereken bu göbek eritme hareketleri görüntülü olarak da bulunabilmektedir.

Evde Yapılabilecek Göbek Eritme Hareketleri

Göbek eritme hareketleri evde de yapılabilen oldukça kolay hareketler de içermektedir. Bu hareketlerin başında ise herkes tarafından bilinen mekik hareketi gelmektedir. Karın kaslarını çalıştıran ve göbek yağlarından kurtulmayı sağlayan mekik hareketleri göbek nasıl eritilir sorusuna verilecek en net cevaptır.

Göbek eritme hareketleri görüntülü olarak yapılabilecek bir hareket de bacak kaldırma hareketidir. Sırt üstü uzanılmasının ardından bacaklar dümdüz bir şekilde ileri doğru uzatılır ve havaya kaldırılır. Yavaş yavaş kaldırılıp indirilen bacaklar hem karın bölgesini hem de bacakları çalıştırarak incelmeyi sağlayacaktır.

Göbek eritme hareketleri evde yapılacağı takdirde hem daha masrafsız hem de daha kolay şekilde yapılabilmektedir. Göbek eritme hareketleri resimli anlatım veya göbek eritme hareketleri video anlatım olarak da bulabileceğimiz bu hareketlerden yapılabilecek kadar maksimum sayıda yapılmalı ve bu şekilde fayda sağlanmak amaçlanmalıdır.

Göbek Eritme Hareketlerine Nasıl Ulaşılabilir?

İnternet üzerinde pek çok göbek eritme hareketleri videolarına rastlanmaktadır. Bu videoların pek çoğu faydalı olmakla birlikte aralarında bazı hiçbir işe yaramayan hareketler de bulunabilir. Bunların faydalı olup olmayacağı genellikle hareketler yapılırken anlaşılmaktadır. Karın bölgesinde hareket ve yanma olan hareketler faydalı ve göbek eritme yöntemi olarak kullanılabilecek hareketlerdir.

İnternet üzerinde yer alan bazı göbek eritme hareketleri resimli anlatımlar da insan sağlığını etkileyebilecek hareketler içermektedir. Özellikle bel veya sırt bölgesinden rahatsızlığı olanlar veya bu konuda önceden ameliyat geçirmiş olanlar bu hareketlerden tamamen uzak durmalıdır. Doktora danışılmadan yapılabilecek herhangi bir hareket büyük bir ağrıya ve geri dönüşü olmayan sakatlıklara sebep olabilir.

Eğer göbek eritmek için spor salonlarına gidilecek ise spor hocalarına danışılmalı ve onların yönlendirmesi ile egzersizler yapılmalıdır. Güvenilir bir spor hocasına belirtilmesi gereken tüm hastalıklar belirtilmeli ve onun yönlendirmesi ile egzersizler uygulanmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir