Zayıflama Çayları

Oolong Çayı ile Haftada En Az 1 Kilo Vermek Garanti

Çinliler tarafından “siyah ejderha” olarak adlandırılan Oolong, yeşil çay gibi, vücudunuzun lipit (yağ) dokularını harekete geçmesini ve metabolizma hızını artırarak kilo kaybını artırmaya yardımcı olan hafif çiçeksi bir çaydır. Çin İntegratif Tıp Dergisi’nde yapılan bir araştırmaya göre altı haftalık süre boyunca düzenli olarak oolong çayını içenler minimum altı kilo vermişlerdir. Yani hafta başına en az 1 kilo düşmektedir ve vücut çaya karşı bir bağışıklık geçirmediğinden kilo verme süreci devam etmektedir.

Oolong Çayı Nedir? İçeriğinde Neler Bulunur?

Oolong çayının sağlığa olan faydaları arasında; kalp hastalığı, enflamatuar bozukluklar ve yüksek kolesterol seviyeleri gibi kronik sağlık koşullarının azaltılması ve yaşamsal antioksidanların sağlanması, üstün kemik yapısı, sağlam deri ve iyi diş sağlığının teşvik edilmesi bulunmaktadır. Oolong çayı meyveli bir aromaya ve hoş bir kokuya sahiptir. Kafein içermesine rağmen, içimi son derece rahatlatıcı olabilir.

Oolong çayının sağlığa olan faydaları, siyah çayın ve yeşil çayın birleşik özelliklerinden dolayı ikiye katlanmaktadır. Birleşik Çay Kurumu’na göre, oolong çayı yeşil ve siyah çayların melez bir türü olarak sayılabilir, çünkü yaprakları yalnızca kısmen oksitlenir. Bu dünyada çok sayıda çay vardır, ancak oolong çayı en faydalı çaylardan biri olarak sayılabilir. Oolong çayının kökenleri, Çin’de yaygın olarak kullanılan 400 yıllık bir zamana dayanmaktadır. Aynı zamanda kalsiyum, manganez, bakır, karotin, selenyum ve potasyum gibi hayati vitaminler ve mineraller ile A vitamini, B vitamini, C vitamini, E vitamini ve K vitamini içerir.

Oolong Çayı İle Yağlardan Kurtulmak Mümkün

Oolong çayında bulunan polifenol bileşiği, vücuttaki yağ metabolizmasını kontrol etmede çok etkilidir. Bazı enzimleri aktive eder, böylece vücuttaki yağ hücrelerinin işlevlerini arttırır. Genellikle oolong çayının günlük tüketiminin obeziteyi azaltabileceği düşünülmektedir. İnsanlar üzerinde çalışmalar yapılmaya devam edilmektedir, ancak şu ana dek yürütülmüş olan çalışmalar son derece umut vericidir. Bazı önceki çalışmalar aslında kafein içeriğinin kilo kaybının arkasındaki etken madde olduğunu gözlemlenmiştir, ancak şimdi esas olarak kilo kaybının, polifenollerden kaynaklandığı görülmektedir. Görünüşe göre, oolong çayındaki aktif bileşenler tüm yağlı vücutlar için yağ yakımı sağlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir