Zayıflama Çayları

Açlık Otu İle Zayıflama | Haftada 5 Kg Verdiren Çay

Haftada 5 kilograma kadar verebileceğiniz açlık otu, en etkili zayıflama çaylarından birisi. İçeriğimizde açlık otunun kullanımı, yararları, yan etkileri ve kilo verdirme üzerindeki etkilerine değindik. Merak ettiğiniz sorular için yorumlar kısmından yararlanabilirsiniz.

Açlık otu ile zayıflama, özellikle diyet sürecinde kabızlık yaşayanların sıklıkla tercih ettiği bir yöntem. Deve gözü ya da aşrık otu olarak da halk arasında bilinen açlık otu da hem şifalı içeriği hem de zayıflatıcı özelliği ile çoğu kişinin kilo verme sırlarından biridir.

Açlık otunun zayıflama etkisi bağırsakları normalden daha hızlı çalıştırmasından ve sık sık tuvalete çıkmayı sağlamasından ileri gelmektedir. Kilo verememenin başlıca sebeplerinden biri olan kabızlığın düzenli açlık otu ile sona ermesi ile kilo verilmesi mümkün hale gelmektedir.

Kendinize Uygun Zayıflama Kürünü Seçmek İçin Buraya Bakabilirsiniz

Zayıflamak İçin Açlık Otu Nasıl Kullanılmalıdır?

Bitkilerin faydalarından yararlanabilmek için doğru ve bilinçli kullanılmaları gerekmektedir. Zayıflamak adına adı yeni duyulmaya başlamış olan açık otu da doğru kullanıldığı takdirde kilo vermeyi kolaylaştıracaktır. Geceleri yatmadan önce tüketilmesi önerilen açlık otundan yaklaşık 12 adet yaprak ve bir bardak su cezvede 2 dakika kaynatılarak tüketilir. Açlık otu kaynatmadan direkt olarak sıcak suyun içinde demlendirerek de tüketilebilir. Her iki yöntemde gece boyunca bağırsakların çalışmasını sağlayarak kilo vermeye yardımcı bir bitki çayı içmeyi sağlamaktadır.

Açlık Otu İle Zayıflamak Mümkün Mü?

Afrika topraklarına ait bir bitki olan açlık otu doğal bir şifa kaynağı olmasının yanı sıra kilo verdirici etkisi ile pek çok kişinin merak ettiği bir bitkidir. Vücuttan toksinleri atıcı özelliği ve tok tutuşu ile açlık otu tüketenlerin gün boyunca iştahlarının azalması ve kendilerini daha dinç hissetmeleri mümkündür. Bilindiği üzere pek çok bitkinin metabolizmayı hızlandırıcı etkisi bulunmaktadır. Açlık otunun bu özelliği oldukça fazladır ve bu sayede kilo verilmesi oldukça mümkün hale gelmektedir. Tansiyon değerleri üzerindeki olumlu etkisi nedeniyle kilo vermek isteyen tansiyon hastaları da rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Açlık Otunun Faydaları Nelerdir?

Sindirim sistemini düzene sokması ve bağırsak tembelliğini tedavi etmesi gibi özellikleri ile öne çıkan açlık otunun aslında insan sağlığına daha pek çok faydası bulunmaktadır.

Yağ yakıcı etkisi sayesinde fazlalıklardan kurtulmak mümkünken, düzenli kullanımı ile birlikte tekrarda vücudun yağ biriktirmesi açlık otu ile söz konusu olmamaktadır.

Mide rahatsızlıkları içinde birebir olan açlık otu, hazımsızlık ve aşırı gaz gibi sorunların üstesinden doğal yoldan gelmeyi sağlamaktadır. Böbreklerdeki taş ve kumunda acı ve sancısız bir şekilde dökülmesini kolaylaştırıcı etkiye sahiptir.

En çok tercih edilme sebeplerinden biri olarak metabolizmanın hızlanmasını sağlaması bünyenin daha genç ve dinamik yapıda olmasını desteklemektedir.

Açlık Otunun Yan Etkileri Var Mıdır?

Açlık otunun müshil etkisi modern tıp alanında kabul görmüş bir bilgidir ve bilinçsizce kullanıldığında ishale neden olabilir.  İshal dışında herhangi bir yan etkisinin bulunmaması açlık otunun zayıflamak ve şifa bulmak için güvenilir bir bitki olmasına neden olmaktadır.

Kabızlıktan kurtulmak için kullanıldığında tüketim miktarının abartılması gerekir. Her kullanımda taze olarak hazırlanması önerilen açlık otu çayı vücuda herhangi bir yabancı madde almadan sindirim sisteminin üzene girmesini sağlamakta ve kilo vermeye destek olmaktadır. Yağ yakıcı özelliğinin ve sağlığa olan diğer faydaları sayesinde kilo vermek amacıyla açlık otu kullanırken diğer yararlarından da faydalanmak mümkündür.

Zayıflamak İçin Açlık Otu Ne Kadar Süre Kullanılmalı?

Kilo vermek ya da hastalıkların tedavisi için doğada bulunan bitkilerin belirli bir kullanım süresi bulunmaktadır. Uzun süre kullanıldığında görülecek faydanın daha çok olacağına inanılması, vücudun bu tür bitkilere karşı bağışıklık kazanarak etki göstermemesine neden olabilir.

Açlık otu kullanımında da kişilerin 7 gün sonrasında ara vermesi, bu zayıflama küründen üst düzey yararlanmalarını sağlar. Aksi halde oldukça tesirli bir bitki olmasından dolayı uzun süre kullanımdan zarar görmeleri de olasıdır.

Açlık Otu Çayı Nasıl Hazırlanır?

Hazırlaması kolay, etkisi ise bir hayli yüksek olan açlık otu, bilinen birçok bitki çayı hazırlama yöntemlerin tercih edilerek tüketilmektedir. Zayıflama üzerine olan etkisi nedeniyle aktarlarda yaygın bir şekilde satılan ve oldukça ilgi gören bu bitki kaynamış sıcak suyun için 10-12 adet yaprağın kaynatılması ile hazır hale getirilmektedir.

Bitkilerin kaynatılmamasını gerektiğini düşünenler tercihe göre kaynar suyun içine aynı miktardaki açlık otunu ekleyerek de içime hazır hale getirebilirler. Açlık otu isteğe göre diğer yağ yakıcı özellikteki yeşil çay, mate yaprağı ya da biberiye gibi bitkilerle de karıştırılarak bitki çayı hazırlanabilir. Böylelikle içimi keyifli ve oldukça sağlıklı bir zayıflama çayı elde edilebilir. Yatmadan önce belli bir süre düzenli olarak tüketildiğinde iştahın kesilmesi ve daha sık tuvalete çıkılması gibi etkilerin görülmesi kaçınılmazdır.

Açlık Otu Zararlı Mıdır?

Çok fazla bilinirliği olmayan bitkileri kullanmaktan çekinen kişiler, özellikle kilo verdirici özelliğe sahip bitkilere karşı daha temkinli yaklaşmaktadır. Bu noktada açlık otu herhangi bir zararı olmayan sadece bağırsakları aşırı çalıştırmasından dolayı ishal edici özelliğe sahiptir. Bu sebeple ishal olunan dönemlerde açlık otunun kullanılmamasına dikkat edilmelidir. Aksi halde durdurulamayan ishal nedeniyle vücudun susuz kalması ve ciddi sağlık sorunları ile karşılaşmak olasıdır.

Mide ve bağırsak rahatsızlıkları bulunanların herhangi bir zarar olasılığına karşı mutlaka doktor tavsiyesi alarak kullanmaya başlamaları önerilir. Bunun dışında bilinçli tüketildiğinde sağlığa sadece yararı dokunacak olan açlık otu, son birkaç yılda özellikle bayanların kilo verme konusundaki en büyük yardımcı bitkilerinden biridir.

Açlık Otu ile Kaç Kilo Verilir?

Açlık otu ile verilecek olan kilo, kişiden kişiye değişir. Ancak ortalama olarak haftada 4-5 kg vermeniz beklenir. 1 hafta sonrasında hem alacağınız sonuç azalır hem de vücut bağışıklık kazanır. Bu nedenle de 1 haftadan fazla tüketimi önerilmemektedir.


13 Yorum
 1. Aylin

  Geçtiğimiz hafta ilk kez duydum bu bitkiyi ve aktarın yolunu tuttum.
  Açlık otunun zayıflatma etkisi, kesinlikle inkar edilemez.
  Sabah kullandım. Akşama doğru tuvalete çıkmaya başladım.
  Biraz ağrı da yaptı ama sabah gördüğüm -1,5 kg sonuca kesinlikle değdi.

 2. Mehmed Chilev

  YorumMerhaballar,ben Bulgaristanliyim ve 5 gun oldu aclik otunu kulaniyorum sabah ve aksam .Tam5 kilo verdim,bu bir mucize kuru,tesekur bilgi goktoruna,deneyin siz de.!!!

 3. Diyetlililili

  Bitki caylarinin yani sira tadi hissedilmeyecek kadar hafif.. Kesinlikle herkes kullanmali, ben yeni basladim. Sonuclari sizinle paylasirim insAllah 🙏

 4. Rüya

  Arkadaşlar daha önce kullanmıştım. Gerçekten kilo verdiriyor. Fakat sürekli kullanıp kasların erimesine dikkat edilmeli.
  Ve haftada 5 kilo verdim diyenlere inanmayın. Öyle bir şey olsaydı bu kadar obezite olmazdı.

 5. Çetin

  YA Arkadaşlar. Ben içiyorum ama mesela 6 bardak açlık otuna 35 yaprak koyuyorum sonra demliyrm süzüyorum bunu sıcakmı icez sogukmu ben 5 gün oldu yürüyüs ve diyette yapıyrm hala aynıyım düzenli kullanamasını bilen bi arkadas bana yardmcı olabalirimi bilgisi olan

 6. Derya

  Bunu kullanirken aşırıya kacmadan gunde bir bardak ve yediklerinize dikkat ederseniz kilo verdirir ama asiriya kacmamanizi tavsiye ederim 1 hafta hergun icip sonraki hafta iki gunde 1 defaya indirin kilo verdiriyor ara sira yesil çayla destekleyin….

 7. Hazal beyaz

  Ben kullandim ama beni aşırı halsiz birakti nedeni ve bu durumdan nasil kurtulacahim konusunda yardimci olursaniz cok memnun olurum sayin admin

  1. admin

   Hazal hanım;
   Bolca su tüketmeniz şart.
   Vücudunuz susuz kalmış olabilir.
   Ancak bir süre kullanmayın ki vücut kendisine gelsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir